Wycieczka klas 8 do Muzeum Stutthof.

• 2021-11-08 15:11:52
  • Szkoła podstawowa, Wycieczki

27 października 2021r. uczniowie klasy 8 a i 8 b wraz z p. Alicją Goyke, p. Ewą Jankowską i p. Alicją Maciejewską odwiedzili Muzeum Stutthof w Sztutowie. Głównym celem wyjazdu było przybliżenie uczniom tematyki związanej z II wojną światową na Pomorzu, pokazanie tragicznych losów Polaków w czasie trwania okupacji.

Wycieczka klas 8 do Muzeum Stutthof.

Uczniowie minutą ciszy uczcili pamięć tych, którzy zostali zamordowani w obozie. Zapalili również symboliczne znicze w miejscu kaźni. Zwiedzając muzeum uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli filmy dokumentalne dotyczące warunków życia więźniów i wyzwolenia obozu.

Po zwiedzeniu obozu koncentracyjnego młodzież oglądała miejsce przekopu kanału żeglugowego Nowy Świat na Mierzei Wiślanej – jest to realizowany projekt połączenia drogą morską Zalewu Wiślanego z Zatoką Gdańską w obrębie terytorium Polski, mający na celu skrócenie, pogłębienie i uproszczenie morskiego szlaku na Bałtyk oraz malowniczą wieś Żuławki z charakterystycznymi dla architektury Żuław podcieniowymi domami.

Wycieczka klas 8 do Muzeum Stutthof. zdjecie 0